اپتومکانیک چیست؟

تجهیزات اپتومکانیک و میز های اپتیکی شامل پایه‌ها و نگهدارنده هایی فلزی هستند که بین المان اپتیکی در سیستم یا آزمایش شما و سطح کار (به عنوان مثال میز اپتیکی) ارتباط برقرار می‌کنند. وظایف اصلی این قطعات عبارتند از: 1) نگه داشتن قطعات اپتیکی به طور ایمن در طول زمان، 2) امکان قرار دادن اپتیک در ارتفاع محور اپتیکی و 3) برای پایه های قابل تنظیم، امکان تراز خوب و با وضوح بالا اپتیک را با پرتو نوری پایه‌های ثابت یا قابل تنظیم منحصربفردی برای هر نوع مختلف اپتیک وجود دارد: آینه‌ها، لنزها، فیلترها، منشورها، تقسیم‌کننده‌های پرتو و غیره. هر پایه دارای روش های مختلف نصب اپتیک و تنظیمات مختلف بسته به نوع اپتیک است. برای مثال، بیشتر پایه‌های لنز، اپتیک را با حلقه نگهدارنده‌ای که با سطح نوری منحنی تماس می‌گیرد، نگه می‌دارند تا اطمینان حاصل شود که در پایه خود محور است.

تجهیزات اپتومکانیک و میز های اپتیکی

تجهیزات اپتومکانیک و میز های اپتیکی پایه‌های لنز معمولاً دارای تنظیمات خطی برای مرکز (xy) و فوکوس (z) هستند. پایه‌های بلندتر همچنین شامل تنظیم زاویه‌ای گام و انحراف برای تراز دقیق‌تر می‌شوند. یکی دیگر از عناصر مهم اپتومکانیک، پایه ها و پایه های نصب هستند. در حالی که این قطعات ساده هستند، اما عملکرد مهمی برای پایه های اپتیکی – اتصال به سطح کار – ارائه می دهند. دو نوع اصلی از پایه های نصب وجود دارد: ارتفاع ثابت و با قابلیت تنظیم ارتفاع.  پایه های با ارتفاع ثابت بیشترین پایداری را صرفاً به این دلیل که هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد، فراهم می کند. پرکاربردترین نوع پست ثابت به دلیل پایه گسترده ای که دارند، پایه نامیده می شوند.

تجهیزات اپتومکانیک استاندارد

پایه های نگهدارنده برای اتصال به میز اپتیکی به یک چنگال گیره نیاز دارند. نگهدارنده های پست و پست استاندارد تنظیم دستی ارتفاع را ارائه می دهند و از یک پایه نگهدارنده و یک پایه که در داخل نگهدارنده پست قرار می گیرد تشکیل شده است.  این چیدمان امکان تنظیم ارتفاع و همچنین تنظیم چرخش (yaw) را فراهم می کند. نگهدارنده‌های پست دارای کفی رزوه‌ای هستند تا امکان نصب مستقیم روی سوراخ‌های رزوه‌شده روی میز اپتیکی یا بردبورد اپتیکی را فراهم کنند.

تجهیزات اپتومکانیک جدید

در حالی که این نصب راحت است، مکان نگهدارنده پست را به یکی از سوراخ های رزوه دار روی میز اپتیکی محدود می کند. توجه داشته باشید که پایه ها به دلیل نصب گیره دوشاخه این محدودیت را ندارند. برای نگهدارنده پست، این محدودیت را می توان با افزودن یک پایه نصب که امکان نصب چنگال مانند را فراهم می کند، برطرف شد. اپتومکانیک به روشی در هر کاربرد یا آزمایش اپتیکی استفاده می شود.  لبینکس ارائه دهنده انواع قطعات اپتومکانیک از برند های گوناگون می باشد. جهت سفارش از طریق شماره های نوشته شده با ما در تماس باشید.

کلیک کنید و با ما در ارتباط باشد.

نمایش 1–12 از 46 نتیجه

نمایش سایدبار
نمایش 9 24 36

پایه میله H شکل

پایه میله U شکل

پایه میله مربعی شکل

پایه میله مغناطیسی

تله پرتو لیزر

دیافراگم روزنه متغیر

دیافراگم شکاف متغیر

ریل اپتیکی

سکوی چرخان قابل تنظیم

صفحه نگهدارنده قابل تنظیم

گیره C شکل

گیره V شکل